MISS DD 2008

Osmnáct nejkrásnějších dívek soutěže Miss dětských domovů z celé republiky pilovalo o víkendu ve Volyni finále. Před celostátní soutěží se učily, jak se chovat a předvádět před diváky. „Je to pro mě velká příležitost. Dívám se na volby královen krásy a módní přehlídky v televizi, ale měřím jen 166 centimetrů.

Tahle zkušenost se mi v životě určitě hodí, i když bych jednou chtěla studovat mezinárodní vztahy,“ říká Šárka Soukeníková z Dětského domova (DD) Znojmo.

Ve finále 9. ročníku Miss DD ve strakonické sokolovně (12. dubna) čeká dívky pět disciplín – představení, volná disciplína, krátký dialog, promenáda v plavkách a ve společenských šatech. „Předloni získala volyňská Jarmila Pohlodková (15) cenu Miss sympatie, loňské tři nejlepší dívky fotily pro brněnské studio,“ zmínil několik úspěchů organizátor a ředitel volyňského DD Jiří Pán.

Přípravu dívek vedla 1. vicemiss soutěže o královny krásy z roku 2004 Michaela Wostlová. Od začátku je u soutěže rovněž strakonická finalistka z roku 1999 Monika Bubrlová Žahourová.

Vítězkou sobotního finále Miss dětských domovů 2008 je Simona Scanyi z Dětského domova Pyšely.

Post I. vicemiss a Miss Sympatie získala Rita Horváthová z DD Volyně (vpravo) a II. vicemiss je Eva Hakelová z DD Horní Slavkov.

Simona Scanyi z Dětského domova Pyšely ve středních Čechách je od soboty kralující Miss dětských domovů pro rok 2008. „Nemůžu tomu věřit. Ale jsem moc šťastná a hlavně to bude překvapení pro tety a kamarády v domově. Moc mi pomáhali,“ řekla po vyhlašování finále.

Patnáctiletá dívka zvítězila v konkurenci 13 děvčat z osmi okresů České republiky. Takovou reputaci si vydobyla soutěž, která před devíti lety začala jako zpestření života dívek, žijících v Dětském domově ve Volyni.

Členkou odborné poroty byla také Česká Miss 2008 Eliška Bučková. „Jsem na podobné akci poprvé. Tady je vidět, že ne všechno musí být o dokonalé postavě a precizním programu. Před těmito dívkami smekám,“ řekla.

Co ale podobná akce znamená pro hlavní aktéry – dívky a jejich dětské domovy? „Že nejsou zbytečné, že mají své místo v životě,“ uvedl mimo jiné ředitel Dětského domova ve Volyni Jiří Pán. Druhou stránkou je šance získat finanční prostředky od sponzorů, ale i různých fondů.

Finalistky soutěžily v pěti disciplínách – představení (promenáda), rozhovor, taková jsem já, promenáda v plavkách a módní přehlídka. Už čtyři roky dívkám pomáhá modelka Monika Bubrlová Žahourová. „Tohle byla dobrá parta. Holky se učily a bavilo je to,“ řekla.

Miss sympatie se stala Rita Horváthová z DD Volyně. Zároveň získala také titul I. vicemiss. „Nemyslím na to, ani jsem to nečekala. Přála jsem úspěch ostatním,“ uvedla.

Zvláštní cenu poroty, která byla udělena vůbec poprvé v historii soutěže, získala za svůj famózní taneční projev Šárka Soukeníková z Dětského domova (DD) Znojmo.


Dívky v modelových džínách

Porota to bude mít těžké

Michal Jančařík v džínách (vlastních)

Rita Hayworthová ve třicátých letech (foto) a Rita na molu dnes

O čem si s tím Michalem mám povídat?

Raději zazpívám...

… anebo zatančím

A ještě jiný taneček těžšího kalibru

Simona se prozpívala k Miss přes Marii Rottrovou

Zvláštní uznání poroty za tanec

Přestávka před promenádou v plavkách

A teď vybírejte...

Za pár let budeme taky ve finále

K finále patří i Slávka Plašilová na profesionální úrovni

Brokát...

... a satén...

... a taft...

... a vyšívané hedvábí

Štěstí

Krása tance před verdiktem poroty...

...a jde to i jinak...

Velké finále – jde o všechno

Cena pro Ritu - Miss sympatie1. vicemiss Rita

Miss DD 2008 a Česká miss 2008

Společné foto

Poděkování

Ředitel a jeho všechny miss

Dr. Dušan Ryban a ČSA

Armádní mise

Raut na počest miss DD

Šťastná Monika se právě stává doživotní miss

Anežka – miss s největšími zásluhami

Některé věci se člověk naučí hned napoprvé

Můj první rozhovor pro tisk

V cadillacu za princem z pohádky

Před odletem do velkého světa


Bez Báry a Nové róby by to nešlo

David učitelem

Tři miss, aneb bez Věry by to také nešlo